Kaip Reguliuojamos Plastikinės Durys?

Plastikinės durys – tai ne tik estetinis namo ar buto akcentas, bet ir svarbus energetinio efektyvumo bei komforto elementas. Tinkamas jų sureguliavimas ne tik padeda išlaikyti šilumą žiemą ir vėsą vasarą, tačiau taip pat užtikrina geresnį durų atidarymo bei uždarymo funkcionalumą ir ilgesnį tarnavimo laiką. Todėl svarbu žinoti, kaip savarankiškai reguliuoti plastikines duris, o šiame straipsnyje mes žengsime per aiškiai išdėstytus reguliavimo etapus. Tokių įgūdžių turėjimas sutaupo laiko ir, žinoma, finansų – profesionalų atliekamas reguliavimas gali kainuoti nuo 20 iki 100 eurų, priklausomai nuo eikvoti reikalingų pakeitimų dydžio ir sudėtingumo. Savo ruožtu, šis procesas yra kritiškai svarbus kiekvienam namų šeimininkui ar buto gyventojui, norinčiam patiems užtikrinti geriausią savo gyvenamosios aplinkos kokybę.

Kas yra plastikinės durys ir kodėl jos svarbios?

Plastikinės durys yra vienas iš šiuolaikinių konstrukcijų pasirinkimų, plačiai naudojamų tiek privačių namų, tiek butų įėjimo ir vidaus durims. Jos yra gaminamos iš polivinilchlorido (PVC), kuris yra lengvas, bet tvirtas ir ilgaamžis plastikas. Šios medžiagos dėka, plastikinės durys yra atsparios orams, neblunka po saulės spindulių poveikio ir lengvos priežiūros.

Plastikinės durys yra svarbios dėl kelių priežasčių. Pirma, jos žymiai prisideda prie šilumos sulaikymo žiemos metu ir pastato vėsinimo vasarą, tai lemia energijos sąnaudų mažėjimą. Durys su tinkamomis tarpinėmis ir dvigubo arba trigubo stiklo paketais neleidžia ištrūkti šilumai, o tai reiškia, kad reikės mažiau šildyti patalpas žiemą ir vėsinti vasarą, taip sutaupant el.energiją.

Taip pat plastikinės durys padeda pagerinti namų saugumą. Jos dažniausiai turi kompleksines spynų sistemas ir yra sunkiai atveriamos neįprastais metodais, todėl sunkina užduotį nepageidaujamiems svečiams. Be to, šių durų dizainas yra labai įvairus ir gali būti pritaikytas prie namų išorės ar interjero, padedant sukurti patrauklų vaizdą tiek iš vidaus, tiek iš išorės.

Renkantis plastikines duris, itin svarbu atsižvelgti į jų kokybę ir montavimo darbų profesionalumą. Svarbu paminėti, jog durų kainos gali labai skirtis priklausomai nuo gamintojų, modelių, naudojamų medžiagų kokybės ir montavimo sudėtingumo. Lietuvoje kainos gali svyruoti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų, atsižvelgiant į individualius poreikius ir pageidavimus.

Sumažintos šilumos nuostolių ir patobulinto saugumo dėka, plastikinės durys yra puikus pasirinkimas ilgalaikiam investicijų grąžinimui. Be to, PVC durų ilgaamžiškumas ir mažos priežiūros reikmės reiškia, kad jos teikia naudą ne tik dabartiniams namų savininkams, bet ir būsimoms kartoms.

Plastikinių Durų Reguliavimas: Problemos ir Jų Sprendimo Būdai

Plastikinės durys yra itin populiarus pasirinkimas šiuolaikiniuose būstuose dėl jų aukšto energinio efektyvumo, ilgaamžiškumo ir priežiūros paprastumo. Tačiau kaip ir bet kuris kitas namų elementas, laikui bėgant jie gali pradėti veikti ne taip puikiai, kaip iš pradžių. Šiame straipsnyje aptarsime dažniausias plastikinių durų problemas ir kaip jas išspręsti.

Dažniausios Plastikinių Durų Problemos

Plastikinės durys gali sukelti įvairias rūpesčių, kurie gali atsirasti dėl keleto faktorių. Viena dažniausių problemų yra oro tarpai, atsirandantys tarp durų rėmo ir paties durų lapo. Tokiu atveju, durys prastai šiltina ir gali praleisti šaltį bei triukšmą iš išorės. Sunkiai užsidarančios durys yra dar viena problema, kuri dažnai pasitaiko – tai gali sukelti tiek nepatogumus kasdieniame naudojime, tiek saugumo trūkumo jausmą. Kartais durų varčia gali ėmėti trankyti, kas ne tik erzina, bet ir gali rodyti, kad durys reikalauja koregavimo ar net remonto. Svarbu šias problemas pastebėti ir išspręsti laiku, nes ilgai tęsiantis gedimams gali būti reikalingas brangesnis remontas ar net pakeitimas.

Įrankiai ir Medžiagos, Reikalingi Durų Reguliavimui

Tam, kad korektiškai sureguliuotumėte plastikines duris, jums prireiks keleto įrankių ir medžiagų. Jums gali prireikti:

 • Atsuktuvų rinkinio
 • Durų reguliavimo klavišo
 • Sūpynės
 • Alyvos ar silikono tepalo

Prieš pradedant darbus, būkite tikri, kad turite šiuos įrankius po ranka, kad darbas vyktų sklandžiai. Tepalas ar alyva padės smūgius sugeriančioms detalėms veikti tyliau ir sklandžiau, tuo tarpu reguliavimo klavišas ir atsuktuvai bus būtini pačiam reguliavimo procesui.

Žingsnis po Žingsnio Instrukcijos

Durų reguliavimo procesas susideda iš kelių pagrindinių žingsnių:

 • Nustačius problemos priežastį: Pirmiausia reikia įvertinti, kada ir kaip problema atsirado, ir nustatyti, kuri durų dalis reikalauja dėmesio.
 • Įrankių paruošimas: Paruoškite reikiamus įrankius ir medžiagas, kurie reikalingi reguliavimui.
 • Durų varčios nuleidimas arba pakėlimas: Tai galite padaryti naudodami reguliavimo klavišą ir atsuktuvus, nukreipiant judančias dalis į teisingą poziciją.
 • Teisingas bušavimas ar bandymas: Po pakeitimų reikia uždaryti ir atidaryti duris, kad išsitikintumėte, jog gedimas yra išspręstas. Jei reikia, reguliavimo procesas turi būti kartojamas, kol gaunamas norimas rezultatas.
 • Tepimo darbai: Pasibaigus reguliavimo veiksmams, nepamirškite ištepti visų judančių detalių, kad durys veiktų tyliai ir sklandžiai.

Atlikus reguliavimo darbus, patartina periodiškai tikrinti durų būklę, kad išvengtumėte pasikartojančių ar naujų problemų ateityje.

Plastikinių durų reguliavimas – tai prieinamas ir įprastai nesudėtingas darbas, kurį dažnai galima atlikti savarankiškai, o tai leidžia sutaupyti pinigų, kuriuos kitaip būtų reikėję skirti profesionalų paslaugoms. Vis dėlto, jeigu esate neįsitikinęs savo įgūdžiais ar problemos yra sudėtingesnės, visada geriau kreiptis į specialistus.

Durų Rankenos Reguliavimas

Jei pastebėjote, kad Jūsų durų rankena veikia nekokybiškai ar durys nebeužsidaro taip kaip anksčiau, gali tekti sureguliuoti durų rankenos fiksaciją. Tinkamai sureguliuota rankena ne tik palengvins durų atidarymą ir uždarymą, bet ir padidins durų mechanizmo tarnavimo laiką. Šiame straipsnyje detaliai aprašysime, kaip tai padaryti patiems.

Rankenos Fiksacijos Patikrinimas

Pirmiausia, patikrinkite rankenos judėjimą atidarant ir uždarant duris. Rankena turi judėti sklandžiai ir grįžti į pradinę padėtį nevaržomai. Jei rankena atrodo pernelyg laisva arba, atvirkščiai, per daug įsitempusi, tai yra aiškus ženklas, kad reikia reguliavimo.

Durų Rankenos Reguliavimo Procesas

 • Suraskite rankenos fiksavimo varžtus. Paprastai jie būna paslėpti po dekoratyviniais dangteliais arba rankenos pagrinde.
 • Atsukite fiksavimo varžtus naudodami tinkamo dydžio atsuktuvą. Kai kuriais atvejais gali prireikti specialaus įrankio ar rakto.
 • Reguliuokite rankenos padėtį taip, kad ji grįžtų į norimą poziciją ir nejudėtų šonais.
 • Sukietinkite fiksavimo varžtus atgal, bet ne per stipriai, kad nepažeistumėte rankenos mechanizmo.
 • Patikrinkite rankenos veikimą dar kartą, atidarius ir uždarant duris kelis kartus.

Jei po šių veiksmų rankena vis dar neveikia tinkamai, gali būti, kad reikia profesionalaus durų serviso specialisto pagalbos. Durų remonto kainos gali svyruoti, priklausomai nuo situacijos sudėtingumo ir medžiagų kainų. Dažniau tai yra nedideli darbai, kurie nekainuoja daug, tačiau sunkiau atvejais, kai reikia keisti visą rankenos ar spynos mechanizmą, kaina gali būti aukštesnė. Visgi, tiksli kaina priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant darbo sudėtingumą ir reikalingų atsarginių dalių kainą.

D.U.K.

Ar durų rankenos reguliavimą galiu atlikti pats?

Taip, jei turite reikiamus įrankius ir šiek tiek techninio suvokimo, galite pabandyti sureguliuoti durų rankenos fiksaciją patys, naudodami aukščiau pateiktus nurodymus.

Ką daryti, jei rankena laisva, bet varžtai sugedę?

Jei varžtai yra sugedę ir negali laikyti rankenos tvirtai, juos reikėtų pakeisti. Dažniausiai tokiam remontui reikalingi nauji varžtai ir pagalbiniai įrankiai.

Ar reikia kreiptis į specialistą, jeigu negaliu patikrinti rankenos fiksacijos?

Jei nesate įsitikinę, kaip atlikti rankenos reguliavimą, arba jei atlikus aukščiau minėtus veiksmus durų veikimas nepasitaiso, geriausia bus kreiptis į profesionalų durų remonto specialistą.

Durų vyrių reguliavimas

Durų vyriai – tai svarbus durų ir durų rėmelio elementas, leidžiantis durims judėti bei laikantis durų svorį. Reguliarus durų vyrių patikrinimas ir reguliavimas yra būtinas, siekiant išvengti durų deformavimo ir nešvarumų kauptis vyriuose. Taisyklingai sureguliuotos durys nekeltų skersvėjo ar tarpų problema, o atidarydamos ir užsidarydamos neleistų keistų garsų.

Kaip atlikti vyrių reguliavimą?

Vyrių reguliavimo procesas reikalauja tam tikros tikslumo ir kantrybės. Jums gali prireikti keleto paprastų įrankių: atsuktuvų, reikalingų tam tikro tipo vyriams ir, galbūt, reguliavimo veržliaraktį ar specialius raktelius, priklausomai nuo jūsų durų vyrių tipo.

 • Vertikaliasis reguliavimas: norint sureguliuoti durų aukštį arba priversti jas būti lygiagrečias su rėmeliu, būtina atsukti vyrių pritvirtinimo varžtus. Po to galima švelniai pakelti arba nuleisti duris iki reikiamos padėties ir vėl priveržti varžtus.
 • Horizontalusis reguliavimas: jeigu pastebėjote, kad durys neša į vieną puse arba atitrūkusios nuo rėmėlio, jums reikės pasireguliuoti vyrių pritvirtinimą horizontalioje ašyje. Taip pat gali prireikti atsipalaiduoti ar priveržti šoninius reguliavimo varžtus, kad pasiektumėte norimą padėtį.
 • Spaudimo reguliavimas: siekiant nustatyti tinkamą spaudimą tarp durų ir rėmelio, reikia pasirinkti vyrių, kurie leistų reguliuoti spaudimą, tuomet juos sureguliuoti taip, kad durys neleistų per didelio oro srauto ir gerai užsidarytų.

Svarbu suprasti, kad per dažnas vyrių reguliavimas gali privedė prie jų susidėvėjimo ir sugadinimo. Taip pat, durų vyriai, priklausomai nuo gamintojo, gali turėti skirtingus reguliavimo mechanizmus ir ypatybes, todėl reikia atidžiai susipažinti su konkrečios durų vyrių instrukcija ar pasitarti su šios srities specialistu.

Kiek kainuoja durų vyrių reguliavimas?

Norint sužinoti tiksliausią kainą už durų vyrių reguliavimą, reikėtų kreiptis tiesiogiai į meistrą arba specializuotas įmones, teikiančias šias paslaugas. Dažniausiai kainos priklauso nuo to, ar reguliavimą atlieka profesionalūs meistrai, ar nuspręsite tai daryti patys. Profesionalus reguliavimas gali kainuoti nuo keliasdešimt iki kelių šimtų eurų, priklausomai nuo darbo sudėtingumo ir būklės, tačiau tai yra investicija į durų ilgaamžiškumą ir funkcionalumą. Jei nuspręsite reguliuoti durų vyrius patys, į kainą įeis tik įrankių, jeigu jų neturite, ir galbūt naujų vyrių, jeigu senieji yra nebetinkami naudojimui, įsigijimas.

Būtina atminti, kad netinkamas durų vyrių reguliavimas gali pakenkti pačioms durims ar net rėmeliui. Todėl jei nesate tikri dėl savo įgūdžių, visada geriau pasikliauti profesionalais. Tačiau, jei nusprendėte atlikti šią procedūrą patys, labai svarbu vadovautis nurodymais ir elgtis atidžiai, kad išvengtumėte pažeidimų.

Sandariklių patikra ir keitimas

Durų sandarikliai – tai svarbūs komponentai, kurie padeda išlaikyti šilumą namuose ir apsaugo nuo vėjo, drėgmės ar triukšmo. Tinkamai veikiantys sandarikliai taupo energiją ir sumažina išlaidas šildymui. Tačiau laikui bėgant, dėl įvairių aplinkos veiksnių, durų sandarikliai gali susidėvėti arba įtrūkti. Tada atsiranda būtinybė juos patikrinti ir, jei reikia, pakeisti. Šiame straipsnyje paaiškinsime, kaip tai padaryti.

Kaip patikrinti durų sandariklius?

Pirmasis žingsnis – atidžiai apžiūrėti sandariklius. Reikėtų ieškoti įtrūkimų, skylučių ar vietų, kur sandariklis atsilaisvinęs ir nepriglunda prie durų ar rėmo. Taip pat galima patikrinti sandarumo lygį uždarius duris ir subėrus prie šviesos – jei pro sandariklius praeina šviesa, tai yra aiškus nutekėjimo požymis.

 • Patikrinti ar sandarikliai nespaudžiami per stipriai ar per silpnai.
 • Atkreipti dėmesį į sandariklių medžiagą – jei ji pradeda luptis arba yra sukietėjusi, tai taip pat rodo, kad reikėtų juos pakeisti.
 • Jeigu durys sunkiai užsidaro ar atsidaro, tai taip pat gali būti dėl nusidėvėjusių sandariklių.

Kaip pakeisti durų sandariklius?

Kai nustatyta, kad sandarikliai nebeatlieka savo funkcijų tinkamai, reikėtų pereiti prie jų keitimo. Pakeitimo procesas yra gana nesudėtingas ir jį gali atlikti pats namų šeimininkas.

 • Išardyti senus sandariklius. Tai paprastai daroma atidžiai ir švelniai ištraukiant juos iš durų rėmo.
 • Paruošti paviršių naujiems sandarikliams klijuoti. Reikėtų nuvalyti visas nešvarumų, dulkių ir senų klijų likučius.
 • Pamatavus reikiamą sandariklio ilgį, nupjaustyti tinkamo dydžio gabalą.
 • Itin atidžiai klijuoti naujus sandariklius, užtikrinant, kad visos susijungimo vietos būtų glaudžios ir nėra tarpsnių.

Pirkdami naujus sandariklius atkreipkite dėmesį, kad jie tiktų jūsų durų tipui ir medžiagai. Be to, jie turėtų būti pasirinkti pagal tai, kokias oro sąlygas jie turės atlaikyti – šaltį, karštį, drėgmę.

Nors kainų pasiūla gali svyruoti, dažniausiai naujų sandariklių kaina priklauso nuo jų medžiagos, dydžio ir pirkimo vietos. Paprastai galima rasti variantų nuo labai ekonomiškų iki patvarumo ir kokybės atžvilgiu brangesnių. Kainų intervalas gali būti nuo kelių eurų už metrą iki keliolikos eurų už visą rinkinį sandariklių. Visuomet verta investuoti į kokybiškesnius sandariklius, kadangi jie ilgiau tarnaus ir suteiks geresnę izoliaciją.

Užrakto reguliavimas ir priežiūra

Durų užraktas yra kasdien naudojamas elementas, užtikrinantis namų saugumą ir privatumą. Tinkamas užrakto veikimas, reguliavimas ir priežiūra yra svarbūs norint išvengti nemalonių situacijų, todėl svarbu žinoti, kaip užtikrinti jo ilgaamžiškumą. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius užrakto priežiūros ir reguliavimo aspektus.

Tvirtinimo varžtų patikrinimas

Laikui bėgant, dėl dažno naudojimo ir vibracijų durų užrakto varžtai gali atsilaisvinti, dėl ko prarandama tvirtumo. Tai gali sukelti užrakto negalavimus ar net durų deformaciją. Patikrinkite, ar visi užrakto mechanizmo varžtai yra užsukti, ir jei reikia, juos atsukite. Čia svarbu naudoti tinkamą įrankį, kad nenudaužytumėte varžto galvos, o varžtą užsuktumėte saikingai, nesugalinti medžiagos.

Užrakto tepimas

Ilgalaikis užrakto veikimas priklauso nuo jo mechanizmo gludumo. Užraktų tepimas turėtų būti atliekamas reguliariai, pavyzdžiui, kartą per metus. Teisingas tepimas padės išvengti raktų užstrigimo, durų cypimo bei kitų užrakto veikimo sutrikimų. Naudojant specialias tepimo medžiagas, skirtas užraktams (pvz., grafito miltelius ar specialias alyvas), užrakto mechanizmo trinties elementai taps gludesni, o tai užtikrins sklandų jo veikimą.

Tvarkingas ir reguliariai prižiūrėtas užraktas yra ne tik patogesnis naudojimui, bet ir ilgiau išlaikantis savo funkcionalumą. Įprasta priežiūra bei tinkamas varžtų užsukimas nekainuoja daug, tačiau sutaupo galimas išlaidas ateityje, susijusias su remontu ar net užrakto keitimu. Bendra užrakto reguliavimo ir tepimo išlaida priklauso nuo pasirinktos tepimo medžiagos bei galimos žalos dydžio, jei pasitaikytų didesnė problema, todėl sudėtinga nurodyti tikslų kainodarą.

Atliekant priežiūrą, itin svarbu naudoti tinkamas tepimo medžiagas ir reguliuoti užrakto dalis taip, kad nei per daug, nei per mažai nespaustų durų rėmo ar varčios. Tai užtikrins, kad užraktas tarnaus ilgai ir patikimai.

Dažniausiai daromos durų reguliavimo klaidos

Plastikinės durys – tai populiarus ir praktiškas sprendimas daugeliui namų ir būstų. Tačiau netinkamas jų montavimas ar reguliavimas gali sukelti daug problemų ir net prailginti durų tarnavimo laiką. Kad išvengtumėte būdingų klaidų, svarbu žinoti, kaip teisingai atlikti durų reguliavimo darbus. Šiame straipsnyje aptarsime dažniausiai daromas durų reguliavimo klaidas ir pateiksime naudingus patarimus, kaip jų išvengti.

Neteisingas durų alyvų naudojimas

Viena dažniausių klaidų reguliuojant plastikines duris yra netinkamo tipo alyvos naudojimas. Durų vyriai ir užraktai reikalauja specialių alyvų, kurios nekenktų plastikui ir užtikrintų sklandų jų veikimą. Patarimas: naudokite tik gamintojo rekomenduojamas alyvas arba tokių sudedamųjų dalių produktus, kurie yra skirti būtent plastikinių durų priežiūrai.

Raktų elementų perdėtas sukietėjimas

Klaidingas manevras yra per stiprus durų elementų, tokų kaip varžtai ir vyriai, prisukimas. Tai gali sukelti durų iškraipymą ir pažeisti jų sandarumą. Patarimas: lygiagrečiai atlikite reguliavimo darbus ir tikrinkite, ar durys užsidaro bei atsidaro be papildomo vargo, ir nesukite varžtų per stipriai.

Nepakankamas dėmesys sandarumo tarpikliams

Ne visi žino, kad durų sandarumo tarpikliai laikui bėgant gali nusidėvėti ar netekti savo funkcionalumo. Ignoruojant šią dalį, durys praranda šilumą ir gali leisti šaltį. Patarimas: reguliariai tikrinkite tarpiklių būklę ir, jei reikia, keiskite juos naujais.

Vengimas specialistų pagalbos

Kartais taupymo tikslais bandoma reguliuoti duris savarankiškai, tačiau be reikiamų žinių tai gali baigtis nekokybišku darbu. Patarimas: jei nesate tikri dėl savo įgūdžių, geriau kreipkitės į profesionalą, kad išvengtumėte tolesnių durų veikimo sutrikimų ir galimų finansinių išlaidų ateityje.

Nepastovus durų apkrovimas

Durų nevienodas apkrovimas gali sukelti jų nestabilumą ir neteisingą veikimą. Patarimas: užtikrinkite, kad durys būtų tinkamai palaikomos ir apkrova pasiskirstytų tolygiai, kad išvengtumėte pažeidimų.

Durų reguliavimas reikalauja atsakingumo ir dėmesio. Siekiant išvengti brangių remonto darbų ar netikėtų nesklandumų, rekomenduojama laikytis gamintojo nurodymų, nesunkiai įvertinti savo gebėjimus ir esant abejonei į pagalbą pasitelkti specialistus. Teisingas durų priežiūros ir reguliavimo procesas užtikrins ilgalaikį jų veikimą ir saugumą.

Profesionali pagalba ir kada jos reikia

Kiekvienam namų ar buto savininkui anksčiau ar vėliau pasitaiko situacijų, kai susiduriama su durų gedimais. Neretai kyla klausimas, ar verta pabandyti pašalinti problemas patiems, ar geriau kreiptis į profesionalius durų meistrus. Šiame straipsnyje pateikiame patarimus, kada geriausia pasitelkti specialistų pagalbą ir kaip atpažinti tuos gedimus, kurie gali reikalauti išskirtines žinias bei įrankius.

Kada verta kreiptis į profesionalus

Kiekvienas gedimas turi savo specifiką, tačiau yra bendrų problemų, dėl kurių saugiausia ir efektyviausia yra kreiptis į profesionalus:

 • Gedimas reikalauja specializuotų įrankių ar žinių.
 • Durų atidarymo mechanizmas kompleksiškai sugedęs.
 • Yra būtina išlaikyti durų gamintojo garantiją.
 • Durų rakinimo sistema yra pažangi ir susijusi su elektroniniais komponentais.
 • Reikia reguliuoti duris, kadangi jos sunkiai užsidaro ar atsidaro.
 • Troškulys ar skilinėjimas rodo galimą saugumo riziką.
 • Durų apdailos defektai, kurie turi būti kruopščiai sutvarkyti, kad neatrodytų dar blogiau.

Visada geriau pasitarti su meistru, kadangi netinkamas gedimų šalinimas gali pakenkti durų funkcionalumui ar estetikai, o tai gali kainuoti brangiai ilgainiui.

Kokios gali būti durų gedimų priežastys

Durų gedimai gali atsirasti dėl įvairių veiksnių:

 • Natūralus durų medžiagos nusidėvėjimas dažnai naudojamose vietose.
 • Netinkama ar per didelė apkrova, pavyzdžiui, atidarius duris per stipriai.
 • Oro sąlygos, ypač jei durys yra lauke ir pažeidžiamos drėgmei bei temperatūros pokyčiams.
 • Saugumo sistemos gedimas ar elektronikos sutrikimas.

Žinoma, kiekvienas atvejis yra individualus, todėl tik profesionalas gali nustatyti tikslią gedimo priežastį ir pateikti geriausią sprendimo būdą.

Apie kainų nustatymą

Kada kalbame apie durų remonto ar keitimo paslaugų kainas, jas nustatyti gali būti sudėtinga. Kainos priklauso nuo daugelio faktorių, tokie kaip durų tipas, problemos sudėtingumas, reikalingų detalių kainos ir meistro darbo užmokesčio. Štai keletas bendrų aspektų, kurie daro įtaką kainodarai:

 • Sudėtingų užraktų sistemų taisymas ar keitimas paprastai bus brangesnis.
 • Didesnis atstumas iki kliento taip pat gali padidinti kainą.
 • Skubus gedimų šalinimas dažniausiai kainuos brangiau nei iš anksto suplanuoti užsakymai.

Renkantis durų meistrą ar servisą, patartina gauti kelias skirtingas kainos pasiūlymas, kad galėtumėte pasirinkti geriausią kokybės ir kainos santykį. Taip pat, svarbu pasirinkti patikimus specialistus, kurie garantuoja savo atliktų darbų kokybę.


Priežiūra ir Profilaktika: Kaip Išlaikyti Plastikines Duris Puikios Būklės?

Plastikinės durys – tai populiarus pasirinkimas namams dėl jų ilgaamžiškumo, priežiūros paprastumo bei šilumos ir garso izoliacijos savybių. Vis dėlto, norint išlaikyti jų estetinę išvaizdą bei funkcionalumą, reikia tam tikros priežiūros. Šiame straipsnyje mes pasidalinsime patarimais bei geriausiomis praktikomis, kaip tinkamai prižiūrėti plastikines duris.

Reguliarus Valymas

Norėdami išlaikyti plastikines duris švarias ir tvarkingas, reguliariai valykite jas švelniu muiluotu vandeniu. Vengti stiprių chemikalų, kurie gali pažeisti plastiko paviršių arba pakeisti jo spalvą. Durų valymas ne tik padeda išlaikyti jų išvaizdą, bet ir ilgina jų tarnavimo laiką, nes nuvalomi nešvarumai ir dulkes, kurie gali sukelti įvairias problemas.

Tarpinių Taisymas ir Alyva

Plastikinių durų sandarumas priklauso nuo tarpinių būklės. Tarpinės, kurios nusidėvi ar praranda savo lankstumą, gali leisti šaltam orui ar vandeniui patekti vidun. Periodiškas jų patikrinimas ir tepimas specialia tarpinių alyva gali padėti išvengti šių problemų.

Detalių Tvirtinimas ir Sutepimas

Vizitiniai mechanizmai, kaip spynos, vyriai ir rankenos, taip pat reikalauja dėmesio. Jei pastebėjote, kad durų dalys ima lūžinėti arba sunkiai juda, rekomenduojama sutaisyti arba sutepimus esamas detales. Palaikyti vizitinius mechanizmus teptais garantuoja sklandų jų darbą ir ilgesnį tarnavimo laiką.

Profesionalūs Patikrinimai

Nors daug kas gali būti padaryta savarankiškai, vis dėlto kartais verta pasitelkti profesionalus. Profesionalūs patikrinimai gali atskleisti ankstyvas problemas, kurių galbūt nepastebėsite, tokių kaip pradėjusios formuotis įtrūkimai ar pažeistos durų dalys. Tai suteikia galimybę nedelsiant suremontuoti duris ir išvengti didesnių remontų ateityje.

 • Patarimai ir geriausios praktikos:Paskutinėje dalyje dalinsimės bendrais patarimais ir geriausios praktikos pavyzdžiais, kaip išlaikyti plastikines duris gerą būklę ilgam, įskaitant reguliario priežiūros ir profilaktinių patikrinimų svarbą.

Plastikinių durų reguliavimo svarba

Plastikinės durys šiandien yra vienas iš populiariausių pasirinkimų namų šeimininkų dėl jų patvarumo, šilumos ir garso izoliacinių savybių bei santykinai nedidelės kainos. Tačiau, norint ilgai mėgautis plastikinių durų teikiamais privalumais, būtina atkreipti dėmesį į tinkamą durų priežiūrą ir reguliavimą. Taisyklingai sureguliuotos durys užtikrina geresnį sandarumą, taupo šildymui skirtas išlaidas ir padidina bendrą namų komforto lygį.

Kuo svarbu reguliuoti plastikines duris?

Plastikinių durų reguliavimas yra svarbus dėl kelių priežasčių. Pirma, laikui bėgant, dėl įvairių priežasčių, tokių kaip temperatūros pokyčiai, mechaninis nusidėvėjimas ar neteisingas naudojimas, durų varčios gali pradėti strigti, nebesandarinti arba sunkiai atsidarinėti ir užsidarinėti. Antra, netinkamai sureguliuotos durys gali leisti šaltam orui patekti į vidų arba šilumai išeiti iš patalpų, kas veda prie didesnių šildymo kaštų ir mažina energijos efektyvumą. Be to, gali atsirasti ir saugumo klausimų, jei durys netinkamai užsidaro ir neišsaugo nuo nepageidaujamų svečių.

Kaip reguliuoti plastikines duris?

 • Patikrinti durų lygį ir tarpus tarp rėmo ir varčios.
 • Atsukti reguliavimo varžtus, esančius ant durų vyrių.
 • Reguliuoti durų padėtį aukštyn, žemyn ar į šonus, priklausomai nuo situacijos.
 • Sureguliuoti varčios paspaudimą prie tarpinės uždarant duris, kad užtikrintumėte sandarumą.
 • Įsitikinti, kad durų rankena veikia lengvai ir užraktas veiksmingai užsifiksuoja.

Atliekant reguliavimą svarbu elgtis atsargiai ir laipsniškai, kad nesugadintumėte durų mechanizmo. Jeigu yra abejonių, ar susidūrėte su sudėtingesne problema, visada verta kreiptis į profesionalus, kurie atlieka tokių durų montavimą ir reguliavimą.

Kada reikėtų kreiptis į specialistus?

Jeigu reguliavimo metu pastebėjote, kad durys turi didelių defektų, tokių kaip įtrūkimai rėme ar varčioje, susidėvėjusios tarpinės ar sugadinti vyriai, rekomenduojama kreiptis į profesionalus. Be to, jei durys nepavyksta sureguliuoti taip, kad jos sandariai užsidarytų ar užrakinimo mechanizmas neveikia tinkamai, taip pat reikėtų ieškoti specialistų pagalbos. Durų reguliavimas gali būti sudėtingas ir reikalaujantis tikslumo, todėl kartais verta pasitikėti tais, kurie šį darbą atlieka kasdien.

Plastikinių durų reguliavimas yra svarbi namų priežiūros dalis, leidžianti užtikrinti komfortą, šilumą ir saugumą. Tinkamai sureguliuotos durys gali ne tik padėti sutaupyti išlaidas šildymui, bet ir pridėti papildomos vertės jūsų namams. Naudokite šią informaciją, kad pasirūpintumėte savo durimis ir užtikrintumėte jų ilgaamžiškumą bei funkcionalumą.