Ar Galima Dažyti Lakuotas Duris?

Norime jūsų namai atrodytų jaukūs, šiuolaikiški ir tvarkingi? Kartais tam nepakanka naujų baldų ar interjero detalių – didelę reikšmę turi ir durys. Jos gali tapti stilingu akcentu arba, atvirkščiai, sugadinti visą erdvės įvaizdį. Ypatingai tai pasakytina apie lakuotas duris, kurios su laiku gali atrodyti pasenusios, nublukusios ar netekusios savo išskirtinumo. Jeigu norite atgaivinti savo namų interjerą be didelių investicijų, vienas iš būdų – atnaujinti duris. Vis dėlto, šis procesas reikalauja daugiau nei tik noro ir teptuko. Durų dažymas – tai užsiėmimas, kuriam reikia tinkamai pasirengti, kad gaunamas rezultatas džiugintų ilgai.

Siekiant, kad naujai padažytos durys tarnautų ilgai ir džiugintų akį, labai svarbu prieš pradedant dažymo darbus atlikti tinkamą paruošiamąjį etapą. Tai apima ne tik senos lakos ar dažų nuvalymą, bet ir paviršiaus šlifavimą, gruntavimą bei pačių tinkamiausių dažų pasirinkimą. Šiose srityse technologijos ir metodai nuolat tobulėja, todėl aktualu žinoti šių dienų geriausias praktikas ir medžiagas.

Šiame straipsnyje ketiname išsamiai peržvelgti, kaip tinkamai ir efektyviai paruošti lakuotas duris dažymui ir kaip pasirinkti teisingus dažus, kad jūsų namų durys vėl spindėtų naujumu. Taip pat pateiksime informaciją apie galimas sąnaudas, kurios gali būti apie 50–150 eurų už durų atnaujinimą, atsižvelgiant į naudojamus dažus, įrankius ir jiems reikalingą laiko sąnaudą. Mūsų tikslas – suteikti jums vertingų patarimų, kurie padėtų sėkmingai atnaujinti namų duris ir suteiktų pasididžiavimo jausmą kiekvienąkart per jas praėjus.

Ką reikia žinoti prieš dažant lakuotas duris

Lakuotos durys gali būti jūsų namų interjero akcentas, tačiau laikui bėgant, net ir geriausiai prižiūrėtas paviršius gali prarasti savo spindesį arba tiesiog norisi atnaujinti durų spalvą. Dažant lakuotas duris svarbu tinkamai paruošti paviršių ir pasirinkti tinkamus dažus. Šiame tekste pateiksime informaciją, kuri padės šį procesą atlikti sklandžiai ir efektyviai.

Durų paruošimas dažymui

Prieš pradedant dažyti lakuotas duris, būtinas kruopštus paviršiaus paruošimas. Kadangi lakuotas paviršius yra slydus, dažai ant jo gali neprisitvirtinti taip, kaip norėtumėte. Paruošimo etapai apima šiuos veiksmus:

  • Švarus ir sausas paviršius. Prieš pradedant bet kokį darbą, lakuotas duris reikia gerai nuvalyti ir įsitikinti, kad jos yra visiškai sausos.
  • Smėliavimas. Paviršius smėliuojamas smulkiažrūde smėliapapieriu, kad taptų šiurkštesnis ir padėtų dažams geriau sukibti.
  • Gruntavimas. Priklausomai nuo pasirinktų dažų, gali prireikti paviršių prieš dažant pagruntuoti, tai padės užtikrinti tolygų dažų sluoksnį ir ilgesnį jo išliekamumą.

Dažų pasirinkimas ir dažymo procesas

Rinkoje yra įvairių dažų, skirtų medienai, tačiau ne visi bus tinkami lakuotoms durims. Renkantis dažus, atkreipkite dėmesį į gamintojo rekomendacijas ir pasirinkite produktus, skirtus būtent tokio tipo paviršių dažymui. Svarbu atsiminti:

  • Naudojant vandens pagrindo dažus, džiūsta greičiau, bet reikės daugiau sluoksnių.
  • Aliejinių pagrindo dažai džiūsta ilgiau, tačiau paprastai užtenka mažiau sluoksnių ir jie gali suteikti tvirtesnį dengimą.

Dažymo metu laikykitės instrukcijų ir pasirūpinkite gera ventiliacija. Dažai ant lakuoto paviršiaus džiūsta ilgiau, todėl leiskite kiekvienam sluoksniui gerai išdžiūti prieš dedant kitą.Visada laikykitės gamintojo nurodymų, tik taip galėsite pasiekti geriausią rezultatą.

Kainų apžvalga

Kainos gali skirtis priklausomai nuo dažų rūšies, prekės ženklo, ir regiono, kuriame juos perkate. Vandens pagrindo dažai gali kainuoti mažiau, tačiau atsiminkite, kad gali prireikti daugiau medžiagos dėl daugiau reikalingų sluoksnių. Aliejinių pagrindo dažai gali būti brangesni, bet jų vartojimas dažniausiai yra ekonomiškesnis. Besirenkant konkrečią prekę, verta atlikti rinkos tyrimą ir palyginti kainas skirtingose parduotuvėse, taip pat galite pasitarti su profesionalais, kurie galėtų rekomenduoti optimaliausią variantą jūsų atveju. Vis dėlto, atsiminkite, kad kokybė ir ilgaamžiškumas yra svarbiau nei vien tik kaina.

Būtini įrankiai ir medžiagos dažymui

Siekiant sėkmingai atnaujinti kambario ar baldų išvaizdą, reikia pasirūpinti reikiamais įrankiais ir medžiagomis. Dažymas yra populiarus būdas atnaujinti aplinką ne tik namuose, bet ir komercinėse patalpose. Tačiau, prieš pradedant darbą, svarbu pasirūpinti, jog turėtumėte viską, ko prireiks, o taip pat ir tinkamai apsaugotumėte erdvę bei save. Šiame straipsnyje pateiksime svarbiausius įrankius ir medžiagas, reikalingas dažymo darbams atlikti.

Dažymo įrankiai ir apsaugos priemonės

Pradedant dažymo darbus, būtina pasirūpinti šiais dalykais:

  • Šlifavimo popierius arba šlifavimo mašinėlė, jeigu sienos ar baldai turi nelygumų ar senuosius dažus, kuriuos reikia pašalinti;
  • Gruntas, kuris padeda dažams geriau sukibti su paviršiumi, taip pat gali užkirsti kelią dėmių prasiskverbimui iš po dažų sluoksnio;
  • Tinkami dažai, pasirinkti pagal patalpos paskirtį ir pageidaujamą estetiką; dažų tipas (akriliniai, aliejiniai ir kt.) ir blizgesio lygis (matiniai, pusiau blizgūs arba blizgūs) irgi turi įtakos galutiniam rezultatui;
  • Teptukai ir volai, pasirinkti atsižvelgiant į dažų tipą bei darbo pobūdį; didesnėms plotams dažyti geriausiai tinka volai, smulkesniems detalėms – teptukai;
  • Dažų skiedikliai, jeigu naudojami dažai, kuriems reikia tam tikro tirpiklio, siekiant pasiekti norimą konsistenciją;
  • Apsaugos priemonės: vienkartines pirštines, apsauginius akinius ir respiratorių, kad apsaugotumėt savo odą, akis ir kvėpavimo takus nuo dažų ir tirpiklių;
  • Pagalbinės priemonės: plėvelė arba statybinis popierius, siekiant apsaugoti grindis ir baldus nuo dažų, teipas kampų ir apvadų apsaugai, maišytuvas dažams išmaišyti ir kt.

Tinkamas pasiruošimas yra labai svarbus, nes tai gali padėti išvengti nenumatytų nesklandumų ir padaryti darbo procesą malonesniu. Apsaugos priemonių naudojimas yra privalomas, siekiant apsisaugoti nuo galimų sveikatos problemų, kurias gali sukelti įvairūs dažymo darbams naudojami chemikalai.

Kainos ir pasirinkimas

Kainos, susijusios su dažymo darbais, gali labai skirtis priklausomai nuo naudojamų medžiagų ir įrankių kokybės bei prekės ženklų. Pavyzdžiui, aukštos kokybės teptukai ar volai bus brangesni, bet juos galėsite naudoti daug kartų, jei juos tinkamai prižiūrėsite. Tuo tarpu pigesni įrankiai gali tapti vienkartiniais, jeigu jie nėra tinkamai pagaminti arba neišlaiko daugkartinio naudojimo. Esant reikalui, prieš įsigyjant dažus ir kitas medžiagas, rekomenduojama pasitarti su specialistais arba atlikti internetinę paiešką ir paskaityti atsiliepimus, kurie padės apsispręsti dėl geriausio kainos ir kokybės santykio. Bendra taisyklė yra tokia, kad verta investuoti į geresnių kokybės medžiagų įsigijimą ilgalaikiam rezultatui užtikrinti.Vis dėlto, nėra būtina pertekliškai išleisti, jei planuojamas nedidelis patalpų atnaujinimas arba tai yra laikinas sprendimas.

Pabaigai, reikėtų paminėti, jog tinkamas pasiruošimas darbui yra be galo svarbus – tai ne tik palengvins darbą, bet ir padės išvengti bereikalingų išlaidų bei nepatogumų. Atidus įrankių ir medžiagų parinkimas, dėmesys jų kokybei bei kainai – viskas tai įtakoja gražų ir ilgalaikį rezultatą.

Durų paruošimas dažymui

Norint atnaujinti duris ir jiems suteikti naują spalvą, itin svarbu tinkamai pasiruošti dažymo darbams. Hökę šiame straipsnyje aprašysiu žingsnis po žingsnio, kaip išvalyti, paruošti bei apsaugoti duris prieš juos dažant, kad rezultatas būtų kaip iš profesionalų rankų.

Durų valymas

Prieš imantis bet kokio dažymo darbo, būtina kruopščiai išvalyti durų paviršių. Valymas padeda pašalinti visas dulkes, riebalus ir kitus nešvarumus, kurie gali sutrukdyti dažams tolygiai prilipti prie paviršiaus. Valymui geriausiai tinka švelnūs valikliai ir minkštas audinys, kad nepažeistumėte medienos ar kitokio paviršiaus. Štai keli žingsniai, kaip tinkamai išvalyti duris:

  • Naudokite dulkių šluostę arba švelnų šepetį, kad pašalintumėte dulkes ir pradėtumėte valymo procesą.
  • Sumaišykite šiltą vandenį su švelniu plovikliu ir drėgnu audiniu nuvalykite visą paviršių.
  • Pasirūpinkite, kad nebūtų paliekami jokie valymo priemonės likučiai – nuvalykite duris švariu, drėgnu skudurėliu.
  • Leiskite durims išdžiūti prieš tolimesnius parengiamuosius darbus.

Šlifavimas

Valymo procesui pasibaigus, kitas etapas yra šlifavimas. Tai svarbus žingsnis, nes šlifavimas pašalina blizgantį lakuotą sluoksnį ir sukuria tinkamą paviršių, kad dažai galėtų geriau sukibtį. Šlifavimui reikės smėliapopieriaus ar šlifavimo mašinelės:

  • Pradėkite nuo grubaus grūdėtumo smėliapopieriaus ir šlifuokite visą durų paviršių.
  • Vėliau pereikite prie smulkesnio smėliapopieriaus, kad išlygintumėte šlifavimo pėdsakus.
  • Įsitikinkite, kad visos lygios durų dalys yra tolygiai nušlifuotos.
  • Nepamirškite šlifavimo metu dėvėti tinkamas apsaugos priemones: dulkėms atsparią kaukę ir akinius.

Apsaugos priemonių ir aplinkos paruošimas

Prieš pradedant dažyti duris, būtina paruošti ir apsaugoti darbo vietą bei naudoti asmenines apsaugos priemones. Čia yra keletas dalykų, kuriuos reikia padaryti prieš dažant:

  • Dėkite senas laikraščių santykes ar plėvelę aplink duris, kad apsaugotumėte grindis ir sienas nuo netyčinių dažų lašų.
  • Jeigu durys yra nešalinamos, uždenkite visus furnitūros elementus (rankenas, vyrius) lipnia juosta, kad nenusidažytų.
  • Dėvėkite apsauginius pirštines, kad išvengtumėte dažų patekimo ant odos.
  • Apsauga nuo dažų garų – darbo metu pasirūpinkite tinkama vėdinimu arba naudokite respiratorių.

Atlikus šiuos paruošiamuosius darbus, durys bus pasiruošusios dažymui. Svarbu yra kantrybė ir tikslumas, tačiau įgyvendinus šias rekomendacijas, durų atnaujinimas įgis profesionalų atspalvį. Nepamirškite, kad už taisyklingai atliktą paruošiamąjį darbą bus lengviau atlikti pačius dažymo darbus ir rezultatas džiugins ilgesnį laiką.

Gruntavimas ir dažymas

Gruntavimo ir dažymo darbai – tai svarbūs žingsniai atnaujinant patalpas ar daiktus, kad pasiektumėte tobulą rezultatą. Šio procesų kokybė gali turėti lemiamą įtaką ne tik galutiniam estetiniam vaizdui, bet ir patvarumui bei ilgaamžiškumui. Tinkamai paruoštas paviršius garantuos gerą dažų sukibimą ir ilgalaikį rezultatą.

Gruntavimo svarba ir taikymas

Gruntavimas yra būtinas paviršių paruošimo etapas. Jo tikslas – sukurti tvirtą, stabilią pagrindą dažams, užtikrinti geresnį dažų ir pagrindo sukibimą, sumažinti paviršiaus įgeriamumą ir pagerinti galutinį dažymo rezultatą. Gruntas taip pat gali apsaugoti paviršių nuo drėgmės įtakos ir korozijos.

Gruntavimas atliekamas naudojant gruntą, kuris tepamas ant kruopščiai išvalyto ir paruošto paviršiaus. Gruntą reikia tepti tolygiai, be dryžių ir pleiskanų. Dažnai užtenka vieno sluoksnio, tačiau jei paviršius labai įgeriantis arba jei nurodoma ant produkto pakuotės, gali prireikti ir antro sluoksnio. Kiekvieno sluoksnio džiūvimui skirkite pakankamai laiko, kuris nurodytas ant gruntavimo priemonės pakuotės.

Dažymo procesas

Kai gruntas visiškai išdžiūsta, galima pradėti dažymo darbus. Dažymas reikalauja kantrybės ir atidumo, nes nuo jūsų veiksmų priklauso, kokios kokybės bus paviršius. Pirmiausia, reikia pasirinkti tinkamus dažus, atsižvelgiant į paviršiaus tipą ir norimą rezultatą.

Dėl dažymo krypties, svarbu laikytis vienos – dažyti iš viršaus į apačią arba iš kairės į dešinę. Visada pradėkite nuo kampų ir briaunų, palaipsniui judėdami link centro. Dažyti reikėtų tolygiais, nesutrupintais potėpiais, kad dažai dengtų vienodai be jokių nepageidaujamų linijų ar dryžių.

Daugeliu atvejų rekomenduojama tepti bent du dažų sluoksnius, kad pasiektumėte tolygų ir sodrų spalvos toną. Tarp pirmo ir antro sluoksnio būtinai palaukite, kol pirmasis sluoksnis visiškai išdžius, antraip gali atsirasti nelygumų ar bankelių. Džiovimo laikas turėtų būti laikomasi pagal gamintojo nurodymus, kurie paprastai būna ant dažų pakuotės.

Kalbant apie kainas, dažų ir gruntų kaina gali svyruoti priklausomai nuo jų kokybės, paskirties, gamintojo bei parduotuvės. Taigi, svarbu prieš perkant atlikti rinkos tyrimą ir pasirinkti produktą, kuris atitinka jūsų kokybės ir kainos lūkesčius. Pirmenybę teikite patikimiems prekių ženklams ir atmintimi tinkamu kainų ir kokybės santykiu.

Dūmų sistemos ir klaidų taisymas

Kiekvienas, kada nors bandęs atnaujinti savo būstą dažydamas sienas ar baldus, gali patvirtinti, kad tai nėra tokia lengva užduotis, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Svarbu ne tik pasirinkti tinkamą dažų atspalvį, bet ir tinkamai paruošti paviršių bei užtikrinti gerą vėdinimą. Taip pat labai svarbu žinoti, kaip elgtis, jeigu įvyksta klaida, tokia kaip netikėtas lašas ant paviršiaus arba nelygumai. Pateiksime kelis patarimus, kaip užtikrinti gerą vėdinimą dažymo metu ir kaip efektyviai ištaisyti dažymo klaidas.

Vėdinimas dažymo metu

Dūmų sistemos arba vėdinimas yra itin svarbus dažant vidaus patalpas. Tai ne tik padeda išsaugoti sveikatą, bet ir užtikrina tinkamą dažų džiūvimą. Prieš pradedant dažyti, atidarykite langus ir duris, kad sukurtumėte skersvėjinimą. Jei turite, įjunkite ventiliatorių, kad padidintumėte oro cirkuliaciją. Jei yra galimybė, naudokite mechanines vėdinimo sistemas. Nepamirškite, kad kai kurie dažai gali skleisti stiprų kvapą ar toksiškas medžiagas, todėl gerai vėdintos erdvės sumažins šių medžiagų poveikį.

Dažymo klaidų taisymas

  • Jeigu ant sienos atsiranda lašas, nedelsiant imkite švarų ir drėgną šluostę arba pieštukinį trintuką ir atsargiai nuvalykite nereikalingą dažų perteklių.
  • Nelygumus galima išlyginti šlifavimo popieriumi. Kai dažai yra visiškai išdžiūvę, švelniai patrinkite pažeistą vietą ir tada perdažykite.
  • Jei randate dažymo metu nepavykusias vietas, idealu yra palaukti, kol jos išdžius, ir tik tuomet pataisyti. Taip išvengsite didesnių klaidų ir užtikrinsite lygesnį baigiamąjį paviršių.

Kokybiškas darbas ir teisingas problemų sprendimas dažant gali ne tik prailginti patalpų ar baldų eksploatacijos laikotarpį, bet ir išvengti papildomų išlaidų. Nors tiksliai nustatyti dažų kainas gali būti sudėtinga, kadangi jos priklauso nuo regiono, prekės ženklo, ir parduotuvės, bendra tendencija rodo, kad aukštos kokybės dažai dažniausiai kainuoja daugiau. Vis dėlto, svarbu nepamiršti, kad geresnės kokybės produktai gali pasiūlyti ilgesnį atsparumą ir geresnį išvaizdos išlaikymą ilgalaikiu periodu.

Durų džiovinimas ir galutinis apdailos patikrinimas

Kai mes kalbame apie durų džiovinimą ir galutinį apdailos patikrinimą, šis darbas reikalauja ne tik kruopštumo bet ir kantrybės. Durų džiovinimas po dažymo ar lakavimo yra lemiamas žingsnis užtikrinant ilgaamžiškumą bei estetinę išvaizdą. Toliau pateiksiu svarbiausius patarimus, kaip efektyviai ir saugiai džiovinti duris, ir ką reikia žinoti patikrinant galutinę apdailą.

Teisingas durų džiovinimas

Daugelis durų gamintojų rekomenduoja išdžiovinimo periodą po dažymo ar lakavimo, kuris gali svyruoti nuo keleto valandų iki visos paros ar net ilgiau, priklausomai nuo naudojamos medžiagos ir jos specifikacijų. Svarbu duris džiovinti gerai vėdinamoje, bet ne per drėgnoje ir ne tiesioginiuose saulės spinduliuose patalpoje. Tai reikalinga siekiant išvengti nelygumų ir burbuliukų durų paviršiuje. Lygiai taip pat svarbu, kad durys džiūtų nepervertusiomis, todėl patartina naudoti specialias stovas ar pakabas.

Išvengimas džiovinimo metu atsirasti galinčių pažeidimų

Džiovinimo procesas yra trapus momentas, kuomet durys yra itin jautrios įvairiems pažeidimams. Svarbu vengti tiesioginio kontakto su dažytais ar lakuotais paviršiais, kad nesugadintumėte šviežio sluoksnio. Jei reikia pernešti ar perkelti dureles per džiovinimo procesą, darykite tai labai švelniai ir naudokite švarias pirštines, kad nepaliktumėte pirštų atspaudų ar kitokio nešvarumo.

Galutinis apdailos patikrinimas

Durų išdžiovėjus, atėjo laikas atlikti galutinį apdailos patikrinimą. Svarbu yra atkreipti dėmesį į paviršiaus lygumą, spalvų tolygumą ir bendrą estetiką. Reikėtų apžiūrėti duris iš įvairių kampų ir šviesos sąlygų, kaip tai padės atskleisti bet kokias mažas nelygumos ar spalvų skirtumus. Jei durys atrodo nelygiai dažytos ar turite abejonių dėl jų kokybės, nedvejodami kreipkitės į gamintoją ar specialistą.

Atlikus šiuos patikrinimus ir įsitikinus, kad visi darbai atlikti tinkamai ir rezultatas atitinka lūkesčius, durys bus pasirengusios ilgam tarnavimui jūsų namuose. Svarbiausia yra laikytis instrukcijų, būti kantriam ir atidžiam, o rezultatas nenuvils.

Dažymo darbų įgyvendinimas: nuo pasirinkimo iki pabaigos

Kai kalbame apie dažymo darbus, visada svarbu atidžiai pasirinkti tinkamus dažus bei paruošti paviršių. Taip pat ne mažiau svarbios yra ir darbo sąlygos, kurios gali turėti didelės įtakos galutiniam rezultatui. Šiame straipsnyje pateiksime esminius aspektus, kuriuos reikėtų žinoti prieš pradėdami dažymo procesą.

Dažų pasirinkimo svarba

Pasirinkus tinkamus dažus, užtikrinama ilgaamžiškuma ir estetiškas paviršiaus išvaizda. Svarbu atsižvelgti į dažomos sienos ar kitokio paviršiaus pobūdį – ar tai bus vidaus, ar išorės darbai, ar paviršius yra veikiamas didelio drėgmės lygio. Taip pat ne mažiau svarbus yra ir pačių dažų sudėties kokybė bei jų ekologinės savybės.

Oro sąlygos ir tinkamas laikas dažymui

Dar vienas lemiamas faktorius – tai oras ir temperatūra, kurioje atliekami dažymo darbai. Optimali oro temperatūra vidaus darbams yra apie 18-22 laipsniai Celsijaus, o santykinis oro drėgnumas ne turėtų viršyti 50-70%. Dažant išorės paviršius, svarbu vengti lietingų ar itin karštų dienų.

Alternatyvūs dekoro sprendimai

Norint atnaujinti sienų ar baldų išvaizdą, galima rasti daugybę alternatyvų dažymui. Viena iš tokių – dekoratyvinės plėvelės, kurios gali būti naudojamos tiek sienoms, tiek baldams dekoruoti. Šis sprendimas leidžia greitai ir be didelių išlaidų atnaujinti kambario ar baldų išvaizdą.

  • Patarimai ir rekomendacijos
  • Optimalios sąlygos dažymui – užtikrina geresnį išdžiūvimo procesą ir galutinės dangos kokybę.
  • Alternatyvus dekoravimas naudojant dekoratyvines plėveles – suteikia galimybę pakeisti interjero išvaizdą be ilgalaikio įsipareigojimo.

Kaip atnaujinti lakuotas duris: Darbų eiga ir patarimai

Namų interjeras yra neatsiejama mūsų kasdieninio gyvenimo dalis. Bėgant metams, dažai ir danga ant durų gali nusidėvėti, prarasti pradinę išvaizdą ar tiesiog pasidaryti iš mados. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip atnaujinti lakuotas duris ir kokių veiksmų reikia imtis, kad rezultatas būtų kokybiškas ir ilgaamžis. Nesijaudinkite, jeigu neturite patirties, sekdami šiame straipsnyje pateiktais žingsniais ir patarimais, galėsite suteikti savo lakuotoms durims naują gyvenimą.

Pasiruošimas: Įrankiai ir medžiagos

Prieš pradėdami, turite paruošti reikiamus įrankius ir medžiagas. Jums gali prireikti smėliavimo popieriaus, gruntuotojo (primer), aukštos kokybės dažų lakuotoms durims ir dažymo reikmenų, tokių kaip voleliai, teptukai ar purkštuvai. Taip pat nepamirškite apsauginės plėvelės aplinkai uždengti ir apsaugos priemonių – respiratoriaus bei pirštinių.

Senos dangos pašalinimas ir paviršiaus paruošimas

Visų pirma duris reikia paruošti. Pradėkite nuo senosios dangos nuvalymo. Panaudokite smėliavimo popierių, kad pašalintumėte visą lakuotą paviršių. Atminkite, kad lygus ir gerai paruoštas paviršius – tai sėkmingo dažymo pagrindas. Po smėliavimo būtina paviršių nušluostyti drėgna kempine, pašalinant visus dulkes ir nešvarumus.

Gruntavimas

Sekantis žingsnis – gruntavimas. Danga turi būti tolygiai užtepta ant viso durų paviršiaus. Gruntas padeda užtikrinti, kad dažai geriau sukibtų su medienos paviršiumi, taip užtikrinant ilgiau išliekantį ir kokybišką rezultatą. Leiskite gruntui išdžiūti nurodytą gamintojo laiką.

Dažymas

Kai gruntas išdžiūsta, pereikite prie pačio dažymo. Renkantis dažus, pasitarkite su prekybos centro konsultantais, kurie suteiks informacijos apie geriausiai durims tinkančius dažus. Dažyti reikėtų keliais sluoksniais, leidžiant kiekvienam iš jų gerai išdžiūti, kad galutinis rezultatas būtų glotnus ir vienodas.

Patarimai sėkmingam darbui

  • Naudokite aukštos kokybės įrankius ir medžiagas, kad išvengtumėte bėrimo ir netaškymo.
  • Dirbkite erdvėje su pakankamu apšvietimu, tai padės matyti net menkiausius nepakankamai padengtus plotus.
  • Neskubėkite ir skirkite pakankamai laiko kiekvienam žingsniui atlikti, ypač džiūvimui.

Atnaujinus lakuotas duris, namų interjeras įgaus naują išvaizdą. Lakuotos durys ne tik apsaugo patalpas, bet ir yra svarbus estetinis elementas. Atlikus šiuos darbus, durys taps kaip naujos, o namai – jaukesni ir asmeniškesni.